pisanie prac w Wordzie - siedem rodzajów widoku

Word to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych programów do edycji tekstów. Programów, które wykorzystywane są do pisania prac dyplomowych, zaliczeniowych, etc.Pisanie prac w Wordzie to czynność banalnie prosta. Pod warunkiem, że znamy możliwości danego programu, wiemy jak z niego korzystać. Mało, kto wie, że w Wordzie dokumenty mogą być wyświetlane, aż na siedem różnych sposobów.

Każdy ze sposobów posiada określoną specyfikację i prezentuje dany dokument w różny sposób. Wyróżnić można: Wersję roboczą, Układ sieci Web, Konspekt, Układ wydruku, Układ notesu, Układ publikowania bądź Pełny ekran.Zmieniacz widoków znaleźć można nie tylko w zakładce widoki,ale również na dole po lewej stronie programu.

W celu sprawdzenia odpowiedniej jakości i stylu nagłówków warto ustawić widok konspektu. Widok, który daje nam nieograniczone możliwości i pozwala w łatwy i szybki sposób manipulować tekstem. Przy jego pomocy można przenosić tekst w górę, w dół, rozwijać, zwijać, etc. Za jego pomocą można zmieniać poziomy nagłówków, etc.

Word - program, dzięki, któremu pisanie prac dyplomowych, zaliczeniowych jest przyjemnością, a nie przykrym, żmudnym obowiązkiem. Warto, więc poznać jego możliwości i funkcje. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko swój czas, ale i nerwy.